Sohbet Girişi

Görüntülü Sohbet Uygulaması Discord

Görüntülü Sohbet Uygulaması Discord

Görüntülü Sohbet Uygulaması Discord

Görüntülü Sohbet Uygulaması Discord , arkadaşlarınızla, oyun topluluklarıyla, mirc gibi genel sohbetlerin edildiği gruplarla sesli, görüntülü ve yazılı sohbet paylaşmanıza olanak tanıyan ücretsiz bir iletişim uygulamasıdır. Yüz milyonlarca kullanıcıya sahip olması, onu çevrimiçi insanlarla bağlantı kurmanın en popüler yollarından biri haline getirmiştir. Discord, Windows, macOS, Linux, iOS, iPadOS, Android ve web tarayıcıları dahil olmak üzere hemen hemen her popüler platformda ve cihazda kullanılabilir.

Herkes, çeşitli nedenlerle ücretsiz olarak bir Discord sunucusu oluşturabilir. Arkadaşlarınızı bir grup metin veya sesli sohbette bir araya toplamak için kullanabilirsiniz. Veya oyun içindeyken, bir şeyler planlamak veya sohbet etmek için ses kanallarını kullanabilirsiniz.

Görüntülü Sohbet Uygulaması Discord Nasıl Kullanılır

Discord yüklendiğinde ana ekranı gösterir. Buradan ana pencerede arkadaş listenizi görebilir ve ekranın solunda katıldığınız sunucuları görebilirsiniz. Her kullanıcının, size verebilecekleri, büyük/küçük harfe duyarlı bir kullanıcı adı ve kimlik numarası olan benzersiz bir Discord etiketi vardır. Ana ekranın üst kısmındaki ‘Arkadaş Ekle’ düğmesi, onlarla bağlantı kurmanıza izin verecektir. Arkadaşlık isteğinizi kabul ederlerse, bu ekranda doğrudan onlarla bir metin, sesli veya görüntülü sohbet başlatabilirsiniz. Sohbete başkalarını bile ekleyebilirsiniz, ancak bunu düzenli olarak yapmayı planlıyorsanız, bunu bir sunucuda yapmak daha iyi olabilir.

Bir sunucu oluşturmak çok kolaydır ve size hiçbir maliyeti yoktur. Sunucular, Discord istemcisinin en solunda listelenir. Henüz birine katılmadıysanız, ‘Sunucu Ekle’ düğmesini tıklayabilirsiniz. Discord tarafından önceden hazırlanmış olan istemleri ve şablonları takip ederek kendi sunucunuzu çok kolay bir şekilde oluşturmanıza olanak tanır. Herkese açık (herkes katılabilir) veya özel (arkadaşlar için) olabilir. Sunucunun amacı hakkında birkaç soruyu yanıtlayın, ona bir ad verdiğinizde sunucu oluşmuş olur.

Başkalarını eklemek için sunucu ekranının solundaki kanal listesine sağ tıklayın ve ‘İnsanları Davet Et’ seçeneğini seçin. Bu, arkadaş listenizdeki arkadaşlarınızı doğrudan davet etmenize olanak tanır. Ayrıca, sahip olan herkesin sizin tarafınızdan doğrudan davet edilmeden sunucuya katılmasına izin verecek bir bağlantı da oluşturabilirsiniz. Bağlantı, bir tarayıcı URL çubuğuna yerleştirildiğinde, insanları uygulamadaki sunucunuza yönlendirir. Sunucu kullanıcılarının ana kanaldan uzakta sesli ve yazılı sohbet etmelerini sağlayan metin ve sesli sohbet kanalları oluşturabilirsiniz.

Görüntülü sohbet uygulaması discord bu büyüklüğü ve imkanları sayesinde artık dünyanın her yerinde en çok kullanılan aplikasyondur.

admin 325
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı Mp3indir Sohbet Sohbet Sohbet Pedia