Sohbet Girişi

Sohbet Uygulaması Signal

Sohbet Uygulaması Signal

Görüntülü Sohbet Uygulaması Signal

Görüntülü sohbet uygulaması Signal, yıllardır piyasada bulunuyordu ancak 2021 yılında kullanıcı sayısında inanılmaz bir artış yaşandı. Eskiden bu uygulamayı sadece aktivistler, hackerlar, bir topluluğa üye insanlar gibi gizlilik konusuna önem verenler kullanırdı. 20201 yılındaki WhatsApp skandalı sayesinde şu an 40 milyon civarında kullanıcısı bulunuyor. Bu uçtan uca şifrelemeli mesajlaşma uygulaması bir vakıf tarafından yapılmıştır.

Son yıllarda, Signal da daha fazla altyapı ve özelliğe yatırım yaparak kullanıcılarını desteklemeye ve kullanıcı dostu olmaya karar verdi. Signal 2020 baharında George Floyd cinayeti etrafında ırkçılık karşıtı protestolara katılan insanlar kolluk kuvvetlerinin ne kadar yakın olduğunu fark ettiler onları gözetlemek ve danışıklı çalıştığı şirketlere kullanıcı verilerini teslim etmediği için signal kullanmaya başiladı. O günden beridir popülerliği gittikçe artmaktadır

Görüntülü Sohbet Uygulaması Signal Nasıl Kullanılır

Signal, kullanabileceğiniz ücretsiz, gizlilik odaklı bir mesajlaşma ve sesli konuşma uygulamasıdır Apple ve Android akıllı telefonlar ve masaüstü üzerinden kullanılabilir. Tek ihtiyacınız olan bir telefon numarasına sahip olmaktdır. Arkadaşlarınızla bire bir veya gruplar halinde ve diğer uygulamalarda olduğu gibi emoji reaksiyonlarını veya çıkartmalarını kullanarak sohbetinizi edebilirsiniz. Ancak büyük bir fark var… Signal aslında gerçekten özel hayatınızı korumaktadır.

Müzikindir

Görüntülü sohbet uygulaması Signal iletişim ile ilgili her adımı uçtan uca şifreler. Yani yalnızca mesajdaki kişiler bu mesajların içeriğini görür, şirketin kendisini bile göremez. Etiket ve çıkartma paketleri bile kendi özel şifrelemeleri.

Hem Signal hem de WhatsApp aynı teknoloji kullanılarak uçtan uca şifrelenir. Bu, gönderdiğiniz mesajların ve sahip olduğunuz çağrıların içeriğinin her ikisinin de özel olduğu anlamına gelir. Ancak Facebook, kullanım istatistikleri, meta veriler ve daha fazlası şeklinde birçok başka bilgi toplar. Ve artık bilgi akışından vazgeçmenin bir yolu maalesef ki yok.

Signal, arka planlar gibi WhatsApp kadar süslü özelleştirme özelliklerine sahip değildir ve gerçek gizlilik söz konusu olduğunda, rakibi yoktur. Facebook’a ait mesajlaşma hizmetlerine alternatif seçenekler arıyorsanız tam adresi signal uygulamasıdır. Bu uygulamayı kullanırken bilgileriniz konusunda son derece rahat olabilirsiniz.

admin 283
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı Mp3indir Sohbet Sohbet Sohbet Pedia