Sohbet Girişi

Sohbet Uygulaması Omegle

Sohbet Uygulaması Omegle

Görüntülü Sohbet Uygulaması Omegle

Görüntülü sohbet uygulaması Omegle, bir kişinin herhangi bir denetim olmadan rastgele bir yabancıyla sohbet edebileceği bir web sitesidir. Gençler arasında neden bu kadar popüler olduğunu tahmin etmek zor değildir.

Omegle, kullanıcıların kişisel bilgileri paylaşmadan yabancılarla sosyalleşmelerine olanak tanır. Sohbet kurulumlarında rastgele kullanıcıları you yani sen,  stranger yani yabancı olarak tanımlanan şekilde adlandırılırız. Her zaman diyalog, diğer kişinin yaşı, cinsiyeti ve yaşadığı yeri öğrenmek için başlar. Omegle ayrıca yetişkinler için görüntülü sohbet sunmaktadır. Sitedeki tüm içeriğin kayıt dışı olduğu söylenmesine rağmen, tüm sohbetler bir sunucuda saklanır.

Birisi herhangi bir kişisel bilgi ( telefon numarası, adres, e-posta ) paylaşıyorsa, verileri saklanabilir o yüzden kişisel bilgilerinizi paylaşmaktan çekinmelisiniz. Ayrıca, kullanıcıların çektikleri videolar yaklaşık dört ay boyunca web sitesinin sunucularında arşivlenir. 2012 yılında Omegle, yabancıları ortak ilgi alanlarına göre eşleştiren bir özellik eklemiştir.

Görüntülü Sohbet Uygulaması Omegle Nasıl Kullanılır

Yaş, cinsiyet ve konum, Omegle’deki önemli filtrelerdir. Ne yazık ki, bu bilgiler potansiyel sapıklar tarafından kötü niyetli olarak kullanılabilir. Daha genç veya daha yaşlı görünmek için birinin görünümünü ikna edici bir şekilde değiştirmek için filtrelerin popülerleştirilmesi, böyle sapıkların ilgisini çekmiştir. Eğer yaşınız 18’den küçükse bu konuya çok dikkat edin ve hatta bu siteye girmeyin.

Yabancılarla yapılan görüşmeler, kullanıcının tercihine bağlı olarak izlenebilir veya izlenemez. Omegle, kullanıcının konuşmanın ekran görüntüsünü yakalamasına izin veren bir özelliğı 2 sene önce uygulamaya ekledi.

Görüntülü sohbet uygulaması Omegle eski popülerliğini kaybetmişti ki devreye TikTok girdi. En son Omegle, video paylaşım uygulaması TikTok aracılığıyla konuşulmaya tekrar başladı. TikTok kullanıcıları, Omegle’da gerçekleşen videolarının kayıtlarını TikTok’ta viral olmasıyla tekrar tekrar paylaştı. Bu, daha önce farkında olmayan yeni kullanıcılarla Omegle’ye olan ilgisin artırdı.

Ayrıca, bazı TikTok fenomenleri de hayranlarıyla buluşmak ve sohbet etmek için bu siteyi kullanıyor. Hayranlar, fenomen ile denk gelebilmek için bu siteye tekrar tekrar girmeye başladı. bu sayede gelişen popüleritesi ile eski büyüklüğünü tekrar kazandı.

admin 231
Cevap bırakın

Kategoriler
kategoriler
Genel Kurallar
kurallar
kuralSohbet odalarımız +18 yaş kullanıcılar için uygundur. 18 yaş altı kullanıcıların girmesi yasaktır!
kuralKanallar içerisinde küfür etmek, devlet görevlilerine hakaret etmek siyasi propaganda yapmak yasaktır!
kuralYaşadığınız soru, destek veya takıldığınız yerlerde #help kanalını kullanabilirsiniz.
kuralKanal yetkililerinin yaptığı uyarı dikkate almayan kişiler kanaldan tamamen uzaklaştırılacaktır.
söz
yukarı Mp3indir Sohbet Sohbet Sohbet Pedia